A következő interjúban Nádler László grafikusművész tanárunkat kérdezzük, hogy jobban megismerjétek. Fogadjátok szeretettel!
 
Hogyan fedezted fel a dizájnt és mi fogott meg benne?
– Bár a Kisképző fotószakára jártam, – párhuzamosan a szakomon készült munkákkal – önszorgalmilag elvégeztem néhány grafika szakon kiadott feladatot is. Ekkor még nem láttam, milyen irányba mozdulok tovább. Végül a Képzőművészeti Egyetemen szereztem festőszakos diplomát. Nem sokkal ezután robbant be a Flash (szoftver), melynek új lehetőségei irányították a figyelmem a dizájn felé; rájöttem, hogy folyamatosan változó, szerteágazó terület; ettől vált izgalmassá számomra. Érdekelt a megfogalmazás átírtsága és a közérthetőség, egyértelműség közötti feszültségteremtés is; komplex tartalom megjelenítése akár egyetlen logóban.
 
A dizájn egy tág fogalom. Tevékenységed pontosan mely területeire terjed ki?
– Ma elég széles skálán mozgok. Tevékenységem a hagyományos értelemben vett tervezőgrafikától események, vásárok számára készült látványtervekig terjed. Természetesen, – nem utolsó sorban – a prezikészítés is ide tartozik.
 
Milyen reklámügynökségeknél dolgoztál korábban és milyen fontos tapasztalatot szereztél ott?
– HVG Press, Polymorph Studios (Ausztrália), Clair and Curtis, Kreatív Műhely - csakhogy néhányat említsünk. A legalapvetőbb tapasztalatom a gyors reakcióidő szükségessége. Ügynökségeknél gyorsan kell reagálni minden újonnan felmerülő kérésre, változtatásra.
 
Melyik a kedvenc részed az alkotófolyamatban?
– A munka megkezdése, az első koncepciók kidolgozása.
 
Mi az a munka, projekt amire a legbüszkébb vagy?
– Több is van; dizájnmunkák közül a boros címke tervek, csomagolás, 3D látványtervek és logók.
 
Az állami oktatásban is tanítanak ppt-készítést. A kurzusod miben nyújt többet egy iskolai infóóránál?
– Amennyi rálátásom van, infóórán nem foglalkoznak dizájnnal, sem tipográfiával. Inkább csak egyszerű programismeretet ad. Az animációban rejlő lehetőségeket szintén nem aknázzák ki igazán.
 
Miért fontos, hogy hogy néz ki egy prezentáció?
– Prezentáció segítségével győzöl meg egy csoportot az adott termékről, vagy szolgáltatásról. Ennek érdekében a közölt információt áttekinthető formában, a tartalomnak megfelelő dizájnnal kell kínálni; fontos a célközönség ismerete is.
 
Mi a leggyakoribb hiba, amit az emberek elkövetnek ppt-készítés közben?
– Sok, tagolatlan szöveg. Kifejezetten személyes prezentáció esetében, teljesen felesleges az összes szöveges tartalmat megjeleníteni, elég csak vázlatpontokat használni; így jobban rögzül a tartalom a hallgatóság körében.
 
Mire számíthatnak tőled a Vizuri kurzus hallgatói? 
– Igyekszem átadni a dizájnnal kapcsolatos tapasztalataim, és megmutatni a ppt kevésbé ismert oldalát.
 
Mit üzensz azoknak, akik ezt az interjút olvasva a jelentkezést fontolgatják?
– Prezentációjuk ki fog tűnni a tömegből; segítek minden vizuális eszköz megragadásában, hogy az előadásaik emlékezetesek legyenek.
 
 

Nádler László kurzusai

...
ONLINE

Prezentáció design

HOZD FORMÁBA PREZENTÁCIÓDAT!

Nádler László kurzusa

Érdekel