ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK 
Felnőttképzési szerződéshez


1. Az Általános Szerződési Feltételek hatálya, értelmező rendelkezések
1.1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) hatálya a Vizuri Művészeti Iskola Kft. (székhely: 2000.,Szentendre, Rákóczi Ferenc utca  a továbbiakban: Szolgáltató) által kötött felnőttképzési szerződésekre (a továbbiakban: Egyedi szerződés), mint felnőttképzésnek minősülő oktatásra és képzésre, valamint esetlegesen felnőttképzési tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatás szolgáltatásra terjed ki, mely Egyedi szerződéseket a Szolgáltató természetes személyekkel (a továbbiakban: Résztvevő) köt.
1.2. Az ÁSZF rendelkezéseit a Résztvevő a Szolgáltatóval kötött Egyedi szerződés aláírásával elfogadja.
1.3. Az ÁSZF elválaszthatatlan mellékletét képezi a Résztvevővel kötött Egyedi szerződésnek. A felnőttképzési jogviszonyra az Egyedi szerződés az ÁSZF-ben foglalt rendelkezésekkel együtt alkalmazandó.
1.4. Amennyiben az ÁSZF és az Egyedi szerződés azonos tárgyú rendelkezései között eltérés vagy ellentmondás van, az Egyedi szerződés rendelkezései az irányadók.

2. A felnőttképzési jogviszony
2.1. A felnőttképzési jogviszony a felnőttképzési szerződéssel jön létre és a képzés folyamatos biztosítására illetve igénybevételére szól. A felnőttképzési jogviszony a Felek erre vonatkozó megállapodása esetén szünetel. A szünetelés alatt egyik Felet sem illetik, illetve terhelik a felnőttképzési jogviszonyból fakadó jogok, illetve kötelezettségek a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (a továbbiakban: Fktv.) 13/A. § (1) bekezdésében foglaltak értelmében. A szünetelésről való előzetes írásbeli megállapodásban rendelkezni kell annak időtartamáról és a képzés folytatásának módjáról, feltételeiről, ellenkező esetben a szünetelés határozatlan időtartamú, a Résztvevő a képzés folytatására bármikor igénybejelentést tehet, a képzés folytatásának kezdő időpontját (amellyel a szünetelés megszűnik) és egyéb feltételeit a Szolgáltató határozza meg az aktuális lehetőségekhez mérten azzal, hogy amennyiben a körülmények időközben a képzés biztosítását nem vagy csak a Szolgáltatóra terhesebb feltételekkel teszik lehetővé, a Szolgáltató a szerződést felmondhatja. A Résztvevő is felmondással élhet, amennyiben a képzés folytatásának Szolgáltató által meghatározott időpontja, feltételei számára nem megfelelőek.
2.2. Engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenység esetén a Szolgáltató a képzés elvégzésének igazolására a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerében tanúsítványt állít ki a képzés befejezését követő 60 napon belül és azt a Résztvevő választása szerint elektronikus úton vagy papíralapon a Résztvevő rendelkezésére bocsátja. A Szolgáltató a tanúsítványt elsősorban elektronikus úton bocsátja rendelkezésre, papír alapon csak a Résztvevő erre vonatkozó kifejezett kérése estén kerül kiállításra. A bejelentéshez kötött felnőttképzési tevékenység esetén a tanúsítványt kizárólag a Résztvevő kérése esetén kell kiállítani.
2.3. A tanúsítvány, ha a képzéshez jogszabályban meghatározottak szerint vizsga kapcsolódik, a vizsgára jelentkezés feltétele.
2.4. Engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenység esetén a képzés Egyedi szerződésben meghatározott óraszáma, illetve a képzés tervezett (várható) kezdési és befejezési időpontja a képzésre jelentkező előzetes tudásmérésre irányuló kérelme alapján lefolytatott előzetes tudásmérés eredménye, illetve az előzetesen megszerzett tudás beszámítása esetén esetlegesen módosulhat oly módon, hogy az ütemezés 20 %-ánál kisebb eltérése esetén nincs szerződésmódosítási kötelezettség, amelyet a Felek az Egyedi szerződés aláírásával kifejezetten tudomásul vesznek.
10 Jelen dokumentumban rögzített szabályoktól eltérni, azokat kiegészíteni az egyes Résztvevőkkel kötött Egyedi szerződésben lehet.
 3. Képzési díj, fizetési feltételek
3.1. A Résztvevő a felnőttképzési szolgáltatás ellenértékeként képzési díjat köteles fizetni a Szolgáltatónak az Egyedi szerződésben meghatározott összegben.
3.2. Ha a Résztvevő nem fizeti meg a képzési díjat, a fizetési kötelezettségével késedelembe esik, vagy esedékes fizetési kötelezettségének a Szolgáltató erre vonatkozó felhívása esetén sem tesz eleget, a Szolgáltató jogosult a Résztvevővel szemben a képzés megkezdésének vagy folytatásának megtagadására, a Résztvevő fizetési kötelezettségének teljesítéséig és a Résztvevő addig a képzésen nem vehet részt.
3.3. Az Egyedi szerződés 3.1. pontjában meghatározott képzési díj tekintetében kifejezett eltérő írásbeli megállapodás hiányában a Szolgáltató által nyújtott felnőttképzési szolgáltatásnak nem része írott vagy elektronikus formájú tananyag. Résztvevő részére való rendelkezésre bocsátása. Amennyiben a Résztvevő a Szolgáltató rendelkezésére álló írott vagy elektronikus formájú tananyagra tartana igényt, arra vonatkozóan a Felek külön megállapodása az irányadó. Az ezen külön megállapodás keretében rendelkezésére bocsátott írott vagy elektronikus formájú tananyagot a Résztvevő kizárólag csak saját felkészüléséhez használhatja és azt semmilyen módon nem teheti más személy számára hozzáférhetővé. A jelen pont megfelelően irányadó egyéb – a felnőttképzési szolgáltatás igénybevételének nem szükségszerű részét, feltételét képező – külön szolgáltatások (így pl. étkezés, szállás, fénymásolás) biztosítására is.

3.4. A Résztvevő a képzési díjat a Szolgáltató Egyedi szerződésben az azonosító adatok között feltüntetett bankszámla számára (10403112 50527075 48881006) banki átutalással köteles a képzésre vonatkozó hirdetményben megjelölt időpontig, ennek hiányában legkésőbb az Egyedi szerződés Résztvevő általi aláírását követő három napon belül befizetni. A képzési díj befizetése a képzésen való részvétel feltétele. 

3.5. Amennyiben a Szolgáltató nem biztosítja az Egyedi szerződésben meghatározott képzést, a képzési díj visszajár, az elvégzett tanegységek díjának kivételével, amelyre vonatkozóan igazolás kérhető. A Szolgáltató, megkezdett képzés esetén, a díj visszafizetése helyett a képzés egy éven belüli folytatását is felajánlhatja, amit a Résztvevő különösen indokolt esetben tagadhat meg. A Felek az Egyedi szerződés 3. pontjában megállapított fizetési kötelezettségekre kamatot nem kötnek ki.
3.6. A Szolgáltató a képzéshez nem nyújt ösztöndíjat. Amennyiben a Szolgáltató a képzéskeretében ösztöndíjat nyújtana a Résztvevőnek, az ösztöndíj mértékét és folyósításának feltételeit az Egyedi szerződésben vagy azt kiegészítő írásbeli megállapodásban kell meghatározni.
4. A Szolgáltató jogai és kötelezettsége
4.1. A Szolgáltató vállalja, hogy az Egyedi szerződésben foglaltaknak megfelelően megszervezi és megvalósítja a képzést, gondoskodik a képzés rendjének a betartatásáról.
4.2. A Szolgáltató engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenység esetén képzését az Fktv. 12. § szerint kidolgozott és felnőttképzési szakértő által előzetesen minősített képzési program alapján folytatja, továbbá az Fktv. 14. § szerinti minőségirányítási rendszert és annak részeként ügyfélszolgálati, panaszkezelési és oktatói minősítési rendszert működtet (illetve rendelkezik az ehhez szükséges feltételekkel), és gondoskodik a minőségirányítási rendszer külső értékeléséről. A Szolgáltató engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenység esetén, az Fktv. 17. § b) pontjának megfelelően, a felnőttképzési tevékenységére vonatkozó tájékoztatóhoz, valamint a képzési programhoz való hozzáférést saját honlapján, a képzés meghirdetésére szolgáló internetes felületén biztosítja a Résztvevőnek.
4.3. A Szolgáltató tájékoztatja a Résztvevőt az Egyedi szerződésben biztosított jogai és előírt kötelezettségei teljesítéséhez szükséges információkról, a vonatkozó tűz-, munkavédelmi-, vagyonvédelmi-, balesetvédelmi és biztonsági előírásokról.

5. A Résztvevő jogai és kötelezettségei
5.1. A Résztvevő tudomásul veszi és egyben az Egyedi szerződés aláírásával kifejezetten hozzájárul, hogy a képzés formáját a Szolgáltató határozza meg.
5.2. A Résztvevő köteles a képzési díjat a 3. fejezet és az Egyedi szerződés szerint megfizetni.

6. A felnőttképzési jogviszony megszűnése, kapcsolódó rendelkezések
6.1. A felnőttképzési szerződés megszűnik, ha
a) a Felek az Egyedi szerződést közös megegyezéssel megszüntetik b) a Résztvevő meghal vagy a Szolgáltató jogutód nélkül megszűnik c) az arra jogosult felmond
d) a szerződés teljesítése a Szolgáltató részéről lehetetlenné vált.
6.2. A felnőttképzési szerződést a Résztvevő felmondhatja (rendes felmondás). Amennyiben a felmondás a Szolgáltató szerződésszegésén alapul, annak orvoslására a Szolgáltatót előzetesen fel kell szólítani megfelelő, de legalább 15 napos határidővel, melynek eltelte esetén gyakorolható a rendkívüli felmondás joga.
6.3. A felnőttképzési szerződést a Szolgáltató is azonnali hatállyal felmondhatja (rendkívüli felmondás), ha
a) a Résztvevő az oktatásban, képzésben való részvételre egészségileg alkalmatlanná vált,
b) a Résztvevő fizetési hátralékát a felnőttképző felszólítása ellenére sem teljesíti,
c) a Résztvevő az Egyedi szerződésben vállalt vagy jogszabályban előírt egyéb
kötelezettségét nem teljesíti.
6.4. A Felek titoktartással, jogvitákkal és közlésekkel kapcsolatos jogai és kötelezettségei az Egyedi szerződés bármilyen okból történő megszűnését követően is fennmaradnak, és kötelező érvényűek a Felekre.
6.5. Az Egyedi szerződés bármely okból történő megszűnése esetén a Felek haladéktalanul kötelesek egymással elszámolni.
6.6. Amennyiben a szerződést Résztvevő mondja fel rendes felmondással, vagy a Szolgáltató olyan okból, amelyért a Résztvevő felelős, a képzési díj a Szolgáltatót megilleti, az a Résztvevőnek nem jár vissza.
6.7. Amennyiben a szerződés teljesítése a Szolgáltató vagy mindkét fél felelősségi vagy érdekkörében lehetetlenné válik, a szerződés megszűnik. A lehetetlenné válásáról a Szolgáltató haladéktalanul értesíti a Résztvevőt. A szerződés megszűnéséig a már elvégzett tanegység(ek)ről a Szolgáltató a Részvevő kérése esetén igazolást állít ki, és az elvégzett tanegység díján felül a már befizetett képzési díj visszajár. Amennyiben a szerződés megszűnéséig egy tanegység sem fejeződött be, a teljes képzési díj visszajár (az esetleges gazdagodás pénzbeli ellenértékét levonva). Ha a teljesítés a Résztvevő felelősségi vagy érdekkörében válik lehetetlenné, a Résztvevő köteles haladéktalanul értesíteni a Szolgáltatót és a Szolgáltatót a képzés díja megilleti, azzal, hogy az esetleges költségmegtakarítás a Résztvevő részére a Szolgáltató kizárólagos mérlegelési jogkörében elengedhető.
7. Vegyes rendelkezések
7.1. A Szolgáltató a képzés lebonyolítása érdekében a Résztvevő Egyedi szerződésben szerepeltetett személyes adatait kezeli, amelyről az Egyedi szerződés mellékletét képező „Adatkezelési Tájékoztatón” túl a Vizuri Kft. honlapján a Közérdekű információk, közzéteendő adatok, adatkezelés menüpontban (www.vizur.hu/adatkezelesi-szabalyzat) szerepel részletes tájékoztatás.
7.2. A felnőttképzési jogviszonnyal kapcsolatos valamennyi nyilatkozatot a Felek írásban (postai vagy elektronikus úton közölve) kötelesek megtenni. Amennyiben jogszabály szigorúbb formai előírást nem támaszt, a szerződéssel kapcsolatos lényeges (így különösen a szerződésszegéssel, az Egyedi szerződésből eredő igények érvényesítésével, jogvitával illetve az Egyedi szerződés megszűnésével kapcsolatos) nyilatkozatok kizárólag papír alapon aláírt dokumentumként, postai úton vagy az aláírt és szkennelt, elektonikus aláírással vagy azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítéssel (AVDH) ellátott dokumentum Egyedi szerződésben megadott elektronikus levelezési címről és címre történő megküldésével közölhetők (a Szolgáltató dönthet egyéb formában közölt nyilatkozat elfogadásáról). Az írásbeli nyilatkozatok akkor is szabályszerűen közöltnek tekintendők, ha a címzett az átvételt megtagadta, vagy a küldeményt nem vette át. Ilyen esetben a kézbesítés időpontja az átvétel megtagadásának napja, illetve a kézbesítés eredménytelen megkísérléséről szóló postai jelentés napja.
7.3. A Felek a felnőttképzési jogviszony kapcsán tudomásukra jutott adatokat üzleti titokként, bizalmasan kötelesek kezelni.
7.4. A Résztvevő tudomásul veszi, hogy az Állami Számvevőszék, továbbá jogszabályban meghatározott szerv, valamint – ha a képzéshez költségvetési támogatás kapcsolódik – a támogató, a támogatásokat ellenőrző szervek és azok megbízottja vizsgálhatja az államháztartás alrendszereiből finanszírozott beszerzéseket és az államháztartás alrendszereinek vagyonát érintő szerződéseket a Szolgáltatónál, valamint azoknál a szerződő feleknél, akik, illetve amelyek az Egyedi szerződés teljesítéséért felelősek, továbbá az Egyedi szerződés teljesítésében közreműködő valamennyi gazdálkodó szervezetnél, amely jogszabály vagy a támogatott és a támogató közti támogatói okirat, támogatási szerződés ilyen rendelkezése esetén a Szolgáltató által az említett szervek részére történő adattovábbítást, illetve az ellenőrzött szervek általi adatkezelést is eredményezhet. Az adatkezelés időtartama az Egyedi szerződés eltérő rendelkezése hiányában 10 év. Ebben az esetben az ellenőrző szervek általi adatkezelés idejét az adott ellenőrzésre vonatkozó jogszabály vagy támogatói okirat határozza meg. A Résztvevő tudomásul veszi továbbá, hogy a felnőttképzési államigazgatási szerv ellenőrizheti a Szolgáltatónál a Résztvevő Fktv. 21. § (1) bekezdése alapján kezelt személyes adatait, valamint az oktatás, képzés megkezdéséhez és az abban való részvételhez szükséges feltételeket igazoló eredeti dokumentumokat vagy azoknak a
felnőttképző által hitelesített másolatait, továbbá a bemeneti kompetenciamérést és az előzetes
tudásmérést igazoló dokumentumokat, továbbá a felnőttképzési szerződést.
7.5. Felek a felnőttképzési jogviszonyból eredő vitáikat mindenekelőtt békés úton kísérlik meg rendezni, és csak ennek 30 napon túli eredménytelensége esetén fordulnak bírósághoz,
amennyiben a jogérvényesítést ez nem hiúsítja meg.
7.6. Az értesítési cím, a kapcsolattartók személyének, adatainak valamint egyéb az Egyedi
szerződésben releváns adatnak a változásáról a másik Felet 5 munkanapon belül értesíteni kell,
az értesítésig a Szolgáltató az utolsóként megadott elérhetőségekre joghatályosan teljesít.
7.7. A Felek a másik Félről, annak tevékenységéről harmadik személyek vagy a nyilvánosság
számára csak az érintett fél hozzájárulása esetén adhatnak tájékoztatást.
8. Egyéb, a kép-és hang felvételek készítésével, szerzői joggal összefüggő, valamint digitális képzési rendre irányadó rendelkezések
8.1. A képzéssel összefüggő cselekményekről (így különösen a képzés keretében a Szolgáltató által szervezett illetve közvetített előadásokról – ideértve a kiscsoportos vagy egyéni képzési
formákat is –, konzultációkról, teljesítményértékelésekről) részleges vagy teljes kép- illetve hangfelvétel, leirat rögzítéséről, ezek közvetítéséről, közzé- vagy hozzáférhetővé tételéről csak a Szolgáltató dönthet. Valamely internetes platformon közvetített képzési cselekmény rögzítését az azt végző, irányító oktató (illetve annak felettese) végezheti illetve engedélyezheti.
8.2. Valamely internetes platformon közvetített képzési cselekmények, továbbá a közzé- vagy hozzáférhetővé tett képzési tárgyú felvételek és egyéb képzési anyagok kizárólag az érintett Résztvevők saját felkészülését szolgálják, azoknak a Szolgáltató rögzített formában adott külön engedélye nélkül történő felhasználása tilos bármilyen, ettől eltérő célra vagy módon.
8.3. Az e pontban foglalt szabályok megszegése személyiségi és szerzői jogi jogkövetkezményeket von maga után.
8.4. A Szolgáltató fenntartja a jogát arra, hogy a képzés egészét vagy egy részét digitális képzési rendben tegye elérhetővé a Résztvevők számára. A digitális képzési rendről és igénybevételének módjáról, amennyiben az bevezetésre kerül, a Szolgáltató részletesen tájékoztatja a Résztvevőt.
A jelen ÁSZF nem tartalmaz olyan általános szerződési feltételt, amely lényegesen eltér a jogszabályoktól, illetve a szokásos szerződési gyakorlattól. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben az Fktv., a felnőttképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 11/2020. (II. 7.) Korm. rendelet, valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény és az egyéb vonatkozó jogszabályok irányadók.